Ott lebegne a Huxit árnya, ha kihívnák Orbánt egy népszavazásra az EU-tagságról
Képes-e megfordítani Orbán Viktor a magyarok egyelőre bivalyerős Európa-pártiságát? Épp az ellenzék ad apropót, hogy megpróbálja.
Képes-e megfordítani Orbán Viktor a magyarok egyelőre bivalyerős Európa-pártiságát? Épp az ellenzék ad apropót, hogy megpróbálja.
Az arcszőrzetét növesztő magyar miniszterelnök minden évben ad témát a nyaralásával. Összeszedtük, hol és hogyan telt a vakációja az elmúlt években.
Augusztus 20-tól és az energia-veszélyhelyzettől a pápalátogatáson és a koronavíruson át az aszályig és vadászati kiállításig az Orbán-kormány válasza egy és ugyanaz: kell egy operatív törzs, de legalábbis egy akciócsoport. Igaz, hogy egy részük teljesen haszontalan, de legalább a cselekvő kormányzat látszatát keltik, még ha tevékenységük a legritkábban transzparens.
Segítünk: egy horvát sziget, nem pedig Oroszország, bár arra is hasonlít kicsit.
Németh Zsolt "leplezte le" a Horvátországban nyaraló miniszterelnök új kinézetét. Orbán Viktor a '80-as évek végén volt már szakállas, most lehet, hogy újra azt növeszt, de az is elképzelhető, hogy csak lusta volt borotválkozni.
A Demokrata főszerkesztője beszólt Palkovics László technológiai és ipari miniszternek is.
„Hübrisz szindrómában” szenved az a két politikus, akinek a létezése talán a leginkább megviselte a magyar társadalmat az elmúlt két évtizedben – derül ki egy friss magyar tanulmányból, amely Magyarország miniszterelnökeinek beszédeit vizsgálta 1998 óta. A tünetek közé tartozik a túlzott önbizalom, a téves döntéshozás és az erkölcstelenség, amelyek könnyen kiolvashatóak a politikai kommunikációjukból.
Törvényi keretek szerint átlagosan heti 25 állami kitüntetést oszthat ki Orbán Viktor és Novák Katalin Magyarországon – szakmai elismerés mellett azért is, hogy a fontos emberek érezhessék a kormány szeretetét. És hogy kik a fontos emberek? A holland szélsőjobboldali Geert Wildersen és a Mr. Oroszországnak becézett Klaus Mangoldon túl például Szergej Lavrov orosz külügyminiszter, Bayer Zsolt, korábbi kormánytagok, vagy éppen NER-közeli művészek.
Kialakult az állami köldökzsinóron csüngő gazdasági elit, más néven az „Orbán-oligarchák” kasztja, amely inkább a volt szovjet köztársaságokat modellezi, és nem az EU-t. Viszont, ha a finanszírozás a hatalom közelségétől függ, az könnyen vezethet oda, hogy csekély hatékonysággal hasznosítják a tőkét.
Moszkva kapcsán soha nem fújt egy követ a két vezetés, ám most teljesen mást hangoztatnak az európai integráció kapcsán. De ettől még a végső céljaik nagyjából egybeesnek. Lapszemle.
Az osztrák lap cikkének szerzője pikírt megjegyzéssel zárja írását a magyar miniszterelnök bécsi látogatásáról és szomorú utójátékáról.
Az elemzés szerint a Vodafone elnök-vezérigazgatója jelenleg alighanem a magyar himnuszt dúdolgatja, mivel az magasztalja a Duna és a Tisza országát. Mindenesetre a cég közleménye a magyarországi üzletág eladásáról tetszeni fog a helyi hazafiaknak, illetve a nemzetközi befektetőknek. Merthogy a szerződés elősegíti a digitalizációt – írja a vezető európai lap.
Tizenöt napon belül csak annyit közöltek vele, hogy 45 napon belül válaszolnak majd.
A kirúgással végződő nemzetbiztonsági vizsgálat során a titkosszolgákat leginkább az érdekelte, hogy a követség munkatársai közül ki szivárogtatott a sajtónak.
Az elemzők szerint ugyan a következő hónapokban megszülethet a megállapodás Budapest és Brüsszel között az EU-s pénzekről, ám ezzel Magyarország nem jut ki a slamasztikából, hiszen Orbán már előre elköltötte azt a pénzt, amelyre egyelőre csak számít, írja az amerikai lap.
Feltűnően sokára, este kilenc óra után üzent csak az ünnep alkalmából a miniszterelnök.
„Osztom a béke megőrzésének vágyát” – írta az Ukrajnába is csapatokat küldő fehérorosz diktátor Orbán Viktornak.
Az utolsó bejegyzést a CPAC-nek szentelte, két hete nincs új poszt a miniszterelnök oldalán.
A konzervatív filozófus szerint a kormányfő beszédei „intellektuális keretezését adják a politikai cselekvésnek”, de a fajok keveredéséről beszélni hiba volt. Nem lát kormányképes ellenzéket, amely olyan megoldásokat ajánlana, hogy a Fideszben csalódott szavazók hozzá menjenek. Arról, hogy a mostani válság apaszthatja-e a Fidesz bázisát, azt mondja, nem tudni, mit hoz a jövő, és nehéz elképzelni, milyen az a politika, amikor nincsen benzin vagy gáz.